Central insamlingsenhet Enskild verksamhet
Central insamlingsenhet Enskild verksamhet är en kommunal central insamlingsenhet i Hässleholm, Skåne län.
I Hässleholm är antalet elever per lärare i snitt 10 bland kommunens grundskolor. För den här skolan saknas uppgiften.
Närmaste andra central insamlingsenhet är Central Insamlingsenhet, 27,9 km bort fågelvägen.
Källor: Kommunens snitt av 28 grundskolor, Skolverket 2025/26
Snabbfakta om Central insamlingsenhet Enskild verksamhet
- Skolform
- Central insamlingsenhet
- Huvudman
- Hässleholms Kommun
- Ort
- Hässleholm
- Kommunal eller fristående
- Kommun
Källa: Skolverket skolenhetsregistret.
Jämför
Andra alternativ i närheten
De närmaste skolenheterna med Central insamlingsenhet, mätt på avstånd.
Andra alternativ i närheten
- Central Insamlingsenhet Enskild verksamhet
28,8 km fågelvägen · Kristianstad · Kommun
- Central insamlingsenhet
- Ro integrerade elever anpassad grundskola
28,8 km fågelvägen · Kristianstad · Kommun
- Central insamlingsenhet
Officiell statistik
Siffror om skolan
Alla mått för skolan
Ingen statistik hos Skolverket ännu
Skolverket publicerar inte statistik för alla skolenheter — det gäller ofta nystartade enheter och små enheter. Så snart uppgifterna finns hämtar vi dem automatiskt.
Grunddata från Skolverket
Officiella uppgifter
Källa: Skolverket skolenhetsregistret, hämtad 24 oktober 2026.
Huvudman — den som driver verksamheten
- Namn
- Hässleholms KommunVerifierad
- Organisationsnummer
- 212000-0985Verifierad
- Typ
- KommunVerifierad
Adress
- Besöksadress
- Väpnaregatan 13C, 28150 Hässleholm
- Postadress
- Hässleholms kommun, Barn- och Utbildningsförvaltningen, 28180 Hässleholm
- Kommun
- Hässleholm
- Län
- Skåne län
- Telefon
- 045-126 84 38Uppgift från Skolverket skolenhetsregistret
- E-post
- ann-sofie.laursen@hassleholm.seUppgift från Skolverket skolenhetsregistret
- Webbplats
- http://www.hassleholm.seUppgift från Skolverket skolenhetsregistret
Utbildning
- Verksamhet
- Central insamlingsenhetVerifierad
Antagning, kö, stöd och frågor att ställa vid besöket
Skolan är kommunal, så ansökan görs i Hässleholm skolval.
Läs guiden: skolvalet steg för stegVanliga frågor
Frågor och svar om Central insamlingsenhet Enskild verksamhet
Vem driver Central insamlingsenhet Enskild verksamhet?+
Hässleholms Kommun (kommun), organisationsnummer 212000-0985.
Var ligger Central insamlingsenhet Enskild verksamhet?+
Väpnaregatan 13C, 28150, Hässleholm.
Hur når jag Central insamlingsenhet Enskild verksamhet?+
Via telefon 045-126 84 38, e-post ann-sofie.laursen@hassleholm.se och webbplatsen http://www.hassleholm.se.
Hur söker man till Central insamlingsenhet Enskild verksamhet?+
Central insamlingsenhet Enskild verksamhet är kommunal, så ansökan görs i Hässleholms skolval.
Intresseanmälan
Hör av er till Central insamlingsenhet Enskild verksamhet
Vi skickar anmälan vidare och mejlar dig vad som hände med den.
Omdömen
Vad familjer och elever säger
Inga omdömen om Central insamlingsenhet Enskild verksamhet ännu.Skriv det första
Om uppgifterna
Skolenhetskod 83851438. Hämtat från Skolverkets skolenhetsregister 24 oktober 2026.
Offentlig uppgift · Skolverket skolenhetsregistret·Metod & källorÖppna källan
